از بین بردن اسکار با لیزر

  • scar-laser-therapy-1

    scar-laser-therapy-1

    Zoom
  • lasermed

    Zoom

درمان انواع اسکار

زخم (اسکار) یک واکنش طبیعی پوست در برابر بهبود آسیب وارده است. سه نوع عمده از اسکار وجود دارد: اسکار آتروفیک، هایپرتروفیک و کلوئید. در حالی که اسکار آتروفیک، فرورفتگی‌های پوست هستند، اسکار هایپرتروفیک و کلوئید موجب ایجاد برآمدگی بر روی پوست می‌شوند.
از انواع مختلف لیزر برای درمان بسیاری از اسکارها استفاده می‌شود.
تکنولوژی لیزر Fractional یک روش پیشرو برای درمان اسکارهای جراحی است. در این روش از پالس نور لیزر جهت انعقاد مویرگ‌های خونی در بافت زخم و تحریک کلاژن‌سازی پوست جهت ایجاد بافت سالم و جدید استفاده می‌شود. زمان بهبودی بسیار کوتاه است، خطر ابتلا به عفونت بسیار کم است و درد کمی حس می‌شود. همچنین استفاده از این روش برای انواع پوست امکان‌پذیر می‌باشد.

درمان اسکار آتروفیک

اسکار آتروفیک اغلب ناشی از آسیب‌هایی است که منجر به از بین رفتن ناحیه وسیعی از بافت می‌شود. با کمک درمان‌های غیر تهاجمی لیزر می‌توان امکان بهبود و ترمیم این نوع اسکار را فراهم نمود. روش‌های مختلفی از جمله استفاده از لیزر CO2 برای بهبود انواع اسکار آتروفیک و ایجاد سطحی صاف‌تر وجود دارد. همچنین استفاده از لیزر کم توان به بهبود قرمزی پوست و کاهش ضخامت اسکار کمک می‌کند. از طرفی لیزرهای Q-switched برای روشن کردن پوست تیرۀ حاصل از زخم قابل استفاده هستند. برخی اسکارها نیازمند به کار بردن ترکیبی از انواع لیزرها هستند.

پُر کننده‌های سطوح ناصاف پوست همچون کلاژن و اسید هیالورونیک را می‌توان برای بهبود اسکار نرم به کار برد. در این روش بهبود فوری است یعنی بلافاصله پس از تزریق، ترمیم اولیه قابل مشاهده می‌باشد.

درمان اسکار هایپرتروفیک و کلوئید

لیزرها برای بهبود ظاهر اسکار هایپرتروفیک و کلوئید نیز کاربرد دارند. لیزرهای کم توان یک روش استاندارد برای درمان این نوع اسکار هستند. این نوع لیزر، ظاهر قرمز اسکار را کاهش داده، سطح اسکار را صاف کرده و حس سوزش و خارش را که معمولاً با اسکار همراه هستند، بهبود می‌بخشد. لیزرهای Q-switched نیز می‌تواند به کاهش ظاهر پیگمانتۀ اسکار کمک کند.
با اینکه اسکار هایپرتروفیک و کلوئید را می‌توان در هر زمان درمان کرد اما بهترین نتایج زمانی حاصل می‌شود که هر چه سریع‌تر روند درمانی آغاز شود.

در خبرنامه ما عضو شوید

لطفا برای دریافت آخرین اخبار و خدمات جدید مرکز لیزر سان‌آی، در خبرنامه ما عضو شوید.
Back to top

ارسال انتقادات و پیشنهادات

      ارسال...
x